Skip navigation

Tag Archives: video

Најновото видео од DropIn турнејата низ Струмица и Охрид доживеа презентација во Саботата во МКЦ, која дополнително беше зачинета со разноразни throwavay клипови од целата скејт банда. Супер посетеност и дружба cо доста насмеани и опуштени ликови! Благодарност до DropIn и WELOVEVIDEO!

СКРШИСЕОДВОЗЕЊЕ!

Advertisements

После многу снимање, возење, нервози, радост и доцни часови над компјутер, огромно задоволство ми е да ви го преставиме (нај)новото остварување на Македонскиот Скејтбординг, СКИРОЛ3! Поздрав до екипата и сите оние кои ни пружија поддршка!

Роламе и понатамо…

Уживајте!

 

Кога врне, истура 🙂

Колаборација помеѓу WeLoveVideo и Lovenskate, авантурите на Liam Sproat во Македонија!

Повеќе инфо:

http://www.lovenskate.com/2013/06/liam-sproats-adventures-in-macedonia/

http://sidewalk.mpora.com/news/liam-sproats-adventures-in-macedonia.html

http://www.caughtinthecrossfire.com/skate/skate-news/liam-sproats-macedonian-adventures/

https://skirol.wordpress.com/2013/01/14/10-q/

Уживајте!

После долго буткање, паѓање, радости, болка, смеа, скршени даски и глави, раце и колена, многу километри изролани, дружба и ПРЕД СЕ забава, со огромно задоволство ви го претставуваме новиот трејлер за третото продолжение на СКИРОЛ!

Уживајте!

П.С. Информации за презентацијата на комплетното видео ќе бидат објавени наскоро!

Стеј Тјунд!

Тркало, даска, мутер, шајбна, лагер, кингпин, шмиргла, грајнд, слајд, флип, оли, аcфалт, мермер, скејтпарк, стрит, скирол, осовини, патики, тулче, силикон, видео, крв, пот, rollin`, rollin`, rollin`, rollin`….still rollin` 🙂

flip out

 

Уште една добро потрошена вечер.

flip out.

 

Мало подсетување на работите што следат 😉

SK8 FOR FUN!

flip out