Skip navigation

Category Archives: VideoLog

Најновото видео од DropIn турнејата низ Струмица и Охрид доживеа презентација во Саботата во МКЦ, која дополнително беше зачинета со разноразни throwavay клипови од целата скејт банда. Супер посетеност и дружба cо доста насмеани и опуштени ликови! Благодарност до DropIn и WELOVEVIDEO!

СКРШИСЕОДВОЗЕЊЕ!

Advertisements

IMG_20140111_172222

Ветено – Сторено. Уште еден супер викенд во Солун, СКИРОЛ, С.А.М, XMKD, ЈC МК и нашите другари од NorthPark! Видеото од посетата можете да го погледнете со клик на сликата!

флип аут

Northpark

Викендов го посетивме Northpark скејтпаркот во Солун, супер флоу, одлични елементи и пријателски расположени ликови, Здравпо до Акис и Џорџ, се враќаме набрзо!!!

Клик на сликата за краток видео клип од посетата.

флип аут

После многу снимање, возење, нервози, радост и доцни часови над компјутер, огромно задоволство ми е да ви го преставиме (нај)новото остварување на Македонскиот Скејтбординг, СКИРОЛ3! Поздрав до екипата и сите оние кои ни пружија поддршка!

Роламе и понатамо…

Уживајте!

 

Кога врне, истура 🙂

Колаборација помеѓу WeLoveVideo и Lovenskate, авантурите на Liam Sproat во Македонија!

Повеќе инфо:

http://www.lovenskate.com/2013/06/liam-sproats-adventures-in-macedonia/

http://sidewalk.mpora.com/news/liam-sproats-adventures-in-macedonia.html

http://www.caughtinthecrossfire.com/skate/skate-news/liam-sproats-macedonian-adventures/

https://skirol.wordpress.com/2013/01/14/10-q/

Уживајте!

После долго буткање, паѓање, радости, болка, смеа, скршени даски и глави, раце и колена, многу километри изролани, дружба и ПРЕД СЕ забава, со огромно задоволство ви го претставуваме новиот трејлер за третото продолжение на СКИРОЛ!

Уживајте!

П.С. Информации за презентацијата на комплетното видео ќе бидат објавени наскоро!

Стеј Тјунд!

На наше големо задоволство го преставуваме видеото од DropIn скејт трипот низ Битола и Охрид.

Комплетна сторија можете да најдете ОВДЕ.

Уживајте!

мало подсетување 🙂

флип аут.

Видео од трипот до Белград.

флип аут.

Тркало, даска, мутер, шајбна, лагер, кингпин, шмиргла, грајнд, слајд, флип, оли, аcфалт, мермер, скејтпарк, стрит, скирол, осовини, патики, тулче, силикон, видео, крв, пот, rollin`, rollin`, rollin`, rollin`….still rollin` 🙂

flip out