Skip navigation

Tag Archives: RESK8

DSC_3113

Имавме прилика и особено задоволство по втор пат да се организира скејт настан / работилница лоцирана во МКЦ која беше инспирирана како и секогаш од неисцрпниот афинитет кон спортот,  наречена ReSk8.2 Workshop. Се произведоа неколку несекојдневни урбани скејт елементи кои беа вклопени и искористени (читај: скејтани) во просторот на фоајето на МКЦ. Благодарност за можноста и организацијата до Skopje Urban Hub, City Creative Network – CCN, С.A.M!

За галерија од настанот клик на ликот ТУКА.

Advertisements

1920155_676604109070111_1260904470_n

ФОТО / ВИДЕО/ RECYCLED BOARDS EXIBITION

Имаме прилика и особено задоволство да ве поканиме на презентација/дружба организирана од страна на локалните осомничени на која би имале прилика да видите секојдневни предмети инспирирани и изработени од искористени скејтборд даски, фотографии инспирирани од самиот спорт и нормално, доза на зрачење со видео клипови од локалната скејтбординг банда. Read More »