Skip navigation

Дождливото време (веќе трети ден) нема да го спречи новиот InstaCLIPS! во SlowMo варијанта 🙂 Уживајте!

flip out

Advertisements

Мало освежување пропратено со прекрасно време за скејт,

со реден број 04, мини деликатеси од Скопската Скејт кујна, уживајте!

VideoLOG е нова секција на YouTube каналот на WELOVEVIDEO, каде првиот клип му припаѓа на Петар Младеновиќ! Уживајте!

flip out

DSC_3673

Недела, 27 Декември, едвај 6 степени надвор. Сонце со заби. ПМ10 е само 2-3 -4 пати над дозволеното. Реновирано е платото на МНТ, спот кој отсекогаш сме мислеле дека нуди безброј игри. Желбата за скејт неможе ништо да ја оспори, па ваков зимски, предновогодишен ден е само добредојден. Кратка галерија со клик на сликата!

флип аут

DSC_3211

Летна соработка помеѓу Хрватскиот Samurai и Македонскиот PopCornSkateCo, мини скејт турнеја со почеток во Скопје каде како главни виновници се појавуваат, Фио, Штеф, Иле и Илин!

За мини галерија од Deda Tour, клик ОВДЕ!

flipout

Мало освежување со времето надвор,

со реден број 03, мини деликатеси од Скопската Скејт кујна, уживајте!

11742646_467335680106022_4036114319041176666_n

За прв пат во Охрид, целодневен настан со алтернативна музика, SK8 и BMX натпревари со вредни награди! Настанот ќе се одржи на скејт паркот во Охрид на плажа под отворено небо. Се забавуваме цел ден, ВЛЕЗ БЕСПЛАТЕН!

Повеќе инфо:

ФБ: https://www.facebook.com/events/1620904338126231/

Промо Клип: https://www.youtube.com/watch?v=LYr_LTwvxME

На 26-27-28 Јуни во Прага, ќе се одржи 21-от по ред Mystic Skate Cup кој како што самиот наслов кажува влече корени како еден од најреномираните, најстарите и најголемите скејт натпревари во Европа.

Оваа година се прославува 21-та годишнина на купот и се очекуваат околу 150 скејтери од 25 земји кои ќе се натпреваруваат во Street, Bowl и Best Trick категории. Понежниот пол ќе има прилика да се натпреварува истотака во Street категоријата.

Од музичката страна се очекува квалитетен лајнап со звездите на фестивалот Suicidal Tendencies кои имаат голема улога во формирањето на светската скејт сцена.

Натпреварот ќе биде пренесуван на Extreme.com за сите оние кои неможат да го посетат.

Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 Facebook за најново инфо:
www.mysticsk8cup.cz/2015/en/
www.facebook.com/ExcelentMysticSk8Cup
www.facebook.com/events/924710720885336/

Најава а воедно и промоција на новиот YouTube канал на WELOVEVIDEO продукција на која ќе можете да ги најдете и следите скејт настаните од Македонско SK8 тло. Покрај постоечките секции VIDEO и ThrowAways, нова секција на каналот е и InstaCLIPS! каде што покрај нашите снимени клипови би сакале да ни испраќате ваши скејт клипови од кои што најдобрите трикови и линии ќе се најдат во најновиот InstaClip! InstaCLIPS! мејл: welovevideoproduction@gmail.com *препорачливо е клиповите да се снимени со минимум резолуција од 1280X720 пиксели, доколку сте во можност. Уживајте во новиот InstaCLIP! флип аут

DSC_3113

Имавме прилика и особено задоволство по втор пат да се организира скејт настан / работилница лоцирана во МКЦ која беше инспирирана како и секогаш од неисцрпниот афинитет кон спортот,  наречена ReSk8.2 Workshop. Се произведоа неколку несекојдневни урбани скејт елементи кои беа вклопени и искористени (читај: скејтани) во просторот на фоајето на МКЦ. Благодарност за можноста и организацијата до Skopje Urban Hub, City Creative Network – CCN, С.A.M!

За галерија од настанот клик на ликот ТУКА.